Dzimuma noteikšana

Tarantulam dzimumu noteikt ir samērā sarežģīti, jo ārēji pētot tarantulu, mātītes un tēviņa, dzimumorgānu atšķirību var būt grūti redzēt. Vieglākais veids kā pecīzi noteikt dzimumu ir izpētīt svaigu tarantula ādu pēc tās nomešanas. Zirneklēni un pusaudži var sakožļat savu veco ādu pēc tās nomešanas līdz ar to dzimumu noteikt, visticamākais, nebūs iespējams. Ja tomēr jums sanāk iegūt ādu tieši pēc tās nomešanas, tā būs mitra un viegli lokāma, ja iegūsiet to vēlāk tā būs jau sacietējusi. 

Sacietējušo ārējo skeletu ātri vien var mīkstināt uzpilinot tam pāris pilienus ūdens. Iegūtās ādas vēderu ir nepieciešams atplest vaļā no iekšpuses. Atplešanai var izmantot divus mazus kociņus, pildspalvas vai ko citu. Pie priekšējām plaušām ir jāskatās pēc epigastriskās atveres. Ja epigastriskā atvere ir redzema tad tā ir mātīe, tēviņiem tādas nav.

Pieaugušu tēviņu ir ļoti viegli atšķirt no mātītes. Pieaudzis tēviņš izskatās daudz tievāks par mātīti, kājas ir garākas un vēders parasti mazāks, taču lielākā atšķirība ir tā ka uz priekšējām kājām izveidojās "tibiālie" āķīši ar kuriem pārošanās laikā tēviņš aizķeksē un atgrūž mātītes ilkņus. 

Tēviņa otra lielākā atšķirība ir, ka tēviņa pedipalpu gali kļūst par ievērojami resniem spermas rezervuāriem, kurus tēviņš uzpilda izveidojot spermas tīklu.

Mātīte - masīvāka, īsākas kājas, apaļīgs vēders

Tēviņš - garas, tievas kājas, mazs vēders

Tarantula mātīte - masīvāka, īsākas kājas, apaļīgs vēders
Tarantula tēviņš - garas, tievas kājas, mazs vēders

Mātītes dzimuma noteikšana no ārpuses

Pieauguša tēviņa dzimuma noteikšana no ārpuses

Tarantula mātītes dzimuma noteikšana no ārpuses
Tarantulu pieauguša tēviņa dzimuma noteikšana no ārpuses

Mātītes dzimuma noteikšana pēc eksoskeleta

Tēviņa dzimuma noteikšana pēc eksoskeleta

Tarantulu mātītes dzimuma noteikšana pēc eksoskeleta
Tarantulu tēviņa dzimuma noteikšana pēc eksoskeleta

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.