Terāriji

Pareizi izveidots putnu zirnekļa terārijs ir viens no galvenajiem kritērijiem tā veiksmīgai turēšanai. Tarantuliem nevajag daudz ēdiena vai vietas, lai dzīvotu veselīgu un pilnvērtīgu dzīvi, taču tam vajag pareizi iekārtotu mājvietu. Zirnekļa dzīves ilgums ir atkarīgs arī no stresa, ko rada dzīvojošās vides diskomforts. Nebrīvē, teorētiski, būtu jābūt iespējai tarantulus turēt krietni ilgāk par to aprakstītajiem dzīves ilgumiem dabā.

Iekārtojot un veidojot terāriju pārliecinies, ka esi iepazinies ar sugas vajadzībām, ko vari izlasīt sadaļā sugu aprūpe.

Šajā hobijā ir ļoti daudz skaistu tarantulu sugu, kuras nāk no visdažādākajiem pasaules reģioniem. Katrā reģionā ir savi laikapstākļi un savs biotops. Grūtākais ir pielāgot reģiona īpatnības tieši savai sugai terārijā. Jo mazāk pielāgotu vidi tu esi spējīgs radīt savam zirneklim, jo vairāk būs problēmu un grūtību ar tā uzturēšanu.

Kāpelējošam tarantulam būs nepieciešams vertikāls terārijs ar kāpšanai paredzētiem kokiem. Lai izvairītos no kaitēkļu un puvuma rašanās terārijā kāpelējošajām sugām obligāti jāpārdomā arī ventilācija, jo šie īpatņi lielākoties dzīvo mitrā klimatā.

Oportūnistiskiem alotājiem, kas parasti ir sauszemes sugas nepieciešams horizontāls terārijs ar pēc iespējas mazāku potenciālo kāpšanas augstumu. Terārijā nepieciešams paslēpnis, zem kura tarantuls arī parasti izrok bedrīti.

Obligātajiem alotājiem ir nepieciešams terārijs ar kā minimums divreiz dziļāku substrātu par tarantula izmēru ar kājām. Ja obligāto alotāja terārijā pakaišu apjoms nebūs pietiekams, lai kompensētu substrāta iztrūkumu, tas aizvīs terāriju ar tīklu.

Tarantuls, kurš tiek turēts pēc iespējas labāk simulētos savvaļas apstākļos dzīvo ilgāk, kā arī tā uzvedība ir dabiskāka.


PLASTMASAS AUGUS VAI DZĪVOS

Terāriji, kas tiek veidoti kā dabiska ekoloģiskā vide jeb vivāriumi, izskatās ļoti skaisti. Tajos ir dzīvie augi un parasti tie tiek nodrošināti ar tekošu ūdens plūsmu vai miniatūriskiem ūdenskritumiem, taču priekš putnu zirnekļiem tie ir ļoti nepraktiski. Tarantulam būs grūtāk atrast barību, dzīvajai barībai būs daudz vairāk iespējas, kur aizbēgt un paslēpties, kā arī dzīvie augi ir jākopj, tie aug un var sākt pūt. 

Dzīvos augus neiesaku ievietot, tie var ienēsāt terārijā parazītus. Tieši vivāriuma uzturēšanas augstās sarežģītības dēļ visvienkāršākais un skaistākais veids ir veidot stikla terāriju ar substrātu, ievietot tajā tarantula paslēpni, ūdenstrauku, apstrādātus zarus vai saknes un zaļumam kādu plastmasas augu vai sūnas. Vislabākais ir korķa koka paslēpnis, tas nepūst un ir izturīgs pret mitrumu.

PUTNU ZIRNEKĻU TERĀRIJU IDEJAS

Terārijam ir jābut vienkāršam un praktiskam, tam nav obligāti jābūt specializētam un dārgam. 

Terāriju var viegli izveidot no plastmasas ēdienu traukuiem, uzglabāšanas kārbām, pat no pudelēm un konfekšu kastēm.

Sauszemes tarantulu terāriju idejas

Kāpelējošo tarantulu terāriju idejas

Alotāju tarantulu terāriju idejas

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.