Zirneklēnu aprūpe

Ņemot vērā audzēšanas ilgo laiku un to, ka sugu īpatnības parādās tiem pieaugot - pieauguši un pusaudžu tarantuli ir ļoti dārgi, taču zirneklēni ir relatīvi lētāki. Lielākā daļa zirneklēnu var tikt izaudzināti siltā klimatā. Tarantulus var turēt arī istabas temperatūrā ap 20° pēc Celsija. Siltāka gaisa temperatūra paātrina to vielmaiņu līdz ar to tiek stimulēta apetīte un lēni augošās sugas ir iespējas izaudzēt ātrāk. Sliktā puse augstai temperatūrai ir tas, ka paaugstināti jāseko līdzi, lai nebūtu par karstu vai par sausu, jo tarantuliem ir ļoti svarīgs mitrums, it sevišķi kāpelējošām sugām.

Zirneklēni met ādu daudz biežāk nekā pieaugušie. Lai nepieļautu kropļošanās un ekstremitāšu pazaudēšanu ādas mešanas laikā mitruma līmenim vienmēr ir jābūt augstam, pat līdz 80%. Mazajiem zirneklēniem izmantoju līdz 120ml plastmasas trauciņus ar vāciņu, kuru līdz pusei piepildu ar substrātu. Neatkarīgi no tarantula izmēra visiem terārijiem izmantoju kokosrieksta šķiedras pakaišus, konsistencei proporcionāli ceturtdaļu var piejaukt klāt istabas augu augsni. Pirms pievieno istabas augu augsni pārliecinies, ka tā ir bez ķīmiskām vielām.

Parasti aplaistu pusi no substrāta, taču nepārlaistu to, kā arī vajag sekot līdzi, lai tas pilnībā neizžūtu. Mitruma līmeņa saglabāšanai traukā un vāciņā jāizveido caurumiņi ventilācijai, kas nodrošinās gan gaisa piekļuvi, gan telpas vēdināšanos, lai neveidotos pelējums. Zirneklēni tāpat kā pieaugušie var dzert no substrāta, dzeramo trauku ievietot zirneklēnam nav vēlams.

Lielākā daļa zirneklēnu instinktīvi ieraksies substrātā un nerādīsies virszemē, par to nav jāuztraucās, jo atcerieties - šis ir zirnekļa visievainojamākais laiks. Vislabākais veids kā zirneklim neradīt lieku stresu ir netraucēt to un nekādā gadījumā nerakt to ārā bez vajadzības, tas var būt letāli. Augot tas kļūs arvien redzamāks, ja vienīgi tas nav alotāj tarantuls, kurš pavada ieracies tikpatkā visu savu dzīves laiku.

Galvenā atslēga, lai zirneklēns augtu ir to cītīgi un regulāri barot. Pārtiku nav nepieciešamība variēt. Parasti dodu ne vairāk kā vienu prusaku reizi sešās dienās, kas nav lielāks par zirneklēna ķermeni bez kājām, Ja prusaks ir pārāk liels sadaliet to.

Tāpat kā pieaugušie arī zirneklēni ir jāpārbauda 24 stundas pēc barības pasniegšanas, ja tie nav ēduši barība ir jāizņem, lai izvairītos no pelējuma, parazītu un citu nevēlamu lietu notikšanas. Ja tomēr ir ieviesušies parazīti nekavējoties jāizņem zirneklēns, veco substrātu jāizmet, bet trauciņu jādezinficē ar verdošu ūdeni, pēc šīm procedūrām ielieciet jaunu substrātu un zirneklēnu atpakaļ trauciņā.

Ja gadījumā veidojās pelējums - paņemiet tējkaroti un izmetiet pusi no substrāta, pēc laika pārbaudiet vai pelējums neveidojās atkal, ja tomēr veidojās nomainiet visu substrātu pret jaunu, dezinficējot trauciņu ar verdošu ūdeni.

Neatkarīgi no tarantula izmēra un izvēlētā terārija vai tas ir stikla vai vienkāršs plastmasas salātu trauciņš, lai izvairītos no tarantula izbēgšanām vienmēr jāatcerās pirms atvēršanas pārbaudīt vāciņu.

Kamēr terārijs ir divreiz platāks un divreiz augstāks par tarantula izmēru ar izplestām kājām vietas ir pilnībā pietiekoši, mainīt neko nevajag.

Zirneklēnu turēšanas piemēri


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.