Iesācēju tarantuli

Pirmā tarantula izvēles kritēriji

1. Pieejamība - hobijā izplatīts un labi zināms

2. Viegli aprūpējams

3. Nedārgs

4. Miermīlīgs

5. Neslēpjās - labi redzams


Iesācēju sugas

Minētās tarantulu sugas ieteicamas iesācējiem, lai gūtu ieskatu un pieredzi hobijā. Lielākā daļa no šiem tarantuliem ir sauszemes, jo par tiem ir relatīvi vieglāk rūpēties:

1. Curly Hair (Brachypelma albopilosum)

2. Brazilian Salmon Pink (Lasiodora parahybana)

3. Mexican Red Knee (Brachypelma hamorii)

4. Chilean Rose Hair (Grammostola rosea)

5. Brazilian Black (Grammostola pulchra)

6. Chaco Golden Knees (Grammostola pulchripes)

7. Green Bottle Blue (Chromatopelma cyaneopubescens)

8. Antilles Birdeater (Caribena versicolour)


Visi tarantuli ir personības. Neatkarīgi no sugas katram tarantulam ir savs raksturs.

Curly Hair (Brachypelma albopilosum)

Centrālamerikas lietus mežu tarantuls - oportūnistisks alotājs. Tas nāk no Nikaragvas un Hondurasas. Tumši brūni vai pelēcīgas krāsas ar savītiem matiņiem, kas līdzinās sprogām. Vidēja izmēra ar izturīgu ķermeni. Ļoti mierīga suga un tieši tāpēc iesakāma iesācējiem.

Brazilian Salmon Pink (Lasiodora parahybana)

Brazīlis ar labu apetīti, reti atsakās no ēdienreizēm, ja vien negatavojās mest ādu. Izturīgs, viegli aprūpējams, trešais pasaulē lielākais – sasniedz līdz pat 25cm diametru ar kājām. Labs zirneklis ekspozīcijai – jo lielāks, jo mazāk slēpjās. Labs iesācējiem.

Brachypelma albopilosum
Lasiodora parahybana

Mexican Red Knee (Brachypelma hamorii)

Iespējams vispopulārākā suga hobijā. Meksikas tuksnešu tarantuls, izaug pat līdz 16cm diametrā. Ļoti krāsains - sarkanīgi, dzeltenīgām krēmkrāsas kāju locītavām un ķermeni. Ļoti mierīgi, lielākoties neizrāda agresiju, reizēm met matus, kuri ir ļoti niezoši. Oportūnistisks alotājs.

Chilean Rose Hair (Grammostola rosea)

Savas mierīgās dabas dēļ iesakāms iesācējiem. Izturīga suga, lēni augošs, oportūnistisks alotājs. Dabā sastopams Bolīvijas, Čīles un Argentīnas savannās. Pieejami divi krāsu tipi - brūnīgsnējs un sarkanīgs.

Brachypelma hamorii
Grammostola rosea

Brazilian Black (Grammostola pulchra)

Iespaidīgs, samtaini melns tarantuls. Sastopams Brazīlijas savannās un mežos. Izaug līdz pat 18cm. Ļoti miermīlīga suga. Tāpat kā citas sauszemes sugas ir oportūnistisks alotāj tarantuls.

Chaco Golden Knees (Grammostola pulchripes)

Šī burvīgā suga nāk no Čako reģiona Paragvajas savannām. Ļoti mierīgs tarantuls, parasti neizrāda agresiju un reti met niezošos matiņus, izaug līdz 18cm diametrā. Ogles krāsā ar dzeltenīgi zeltainām kāju locītavām. Arī šis tarantuls ir oportūnistisks alotājs, bet kad sasniedz pusaudža vecumu un apmēram 10cm diametrā vairāk laika pavada ārpus sava paslēpņa, it īpaši dabīgajā saulesgaismā, kas padara to par pievilcīgu ekspozīcijas zirnekli. Sasniedzot pusaudža vecumu tie sāk augt ievērojami lēnāk.

Grammostola pulchra
Grammostola pulchripes

Green Bottle Blue (Chromatopelma cyaneopubescens)

Dabā sastopams Venecuēlā. Apburoša suga ar zaļganīgu galvu, sarkanīgi oranžu vēderu un mirdzoši zilām kājām. Produktīvs tīklu audējs un oportūnistisks alotājs. Izturīga un mierīga suga. Visbiežāk šīs sugas īpatņi ir bailīgi nevis agresīvi noskaņoti, labāk bēgs no cīņas, reti met niezošos matiņus.

Antilles Birdeater (Caribena versicolour)

Sastopams Gvadalupes, Martinikas un Mazo Antiļu salu lietus mežos. Šīs sugas iepriekšējais nosaukums bija "Avicularia versicolor". Jebkura Avicularia ģints zirnekļa suga būs laba iesācējam. Vidēja izmēra, ļoti krāsains, miermīlīgs, kāpelējošs tarantuls. Kā zirneklēns tas ir tumšā, tirkīzzilā krāsā, bet kad kļūst pieaudzis pilnībā maina krāsu gammu: galva kļūst olīvzaļa, vēders sarkanīgi zils, kājas sarkanzili vieolētas. Maziņiem tiem ļoti patīk ātri un nervozi pārvietoties, bet parasti izvairās no košanas.

Chromatopelma cyaneopubescens
Caribena versicolour

Vairāk par sugām uzzināsiet sadaļā Sugu aprūpe.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.