CARIBENA VERSICOLOR

Antilles birdeater (Caribena versicolor)

Sastopams Gvadalupes, Martinikas un Mazo Antiļu salu lietus mežos. Šīs sugas iepriekšējais nosaukums bija "Avicularia versicolor". Jebkura Avicularia ģints zirnekļa suga būs laba iesācējam. Vidēja izmēra, ļoti krāsains, miermīlīgs, kāpelējošs tarantuls. Maziņiem tiem ļoti patīk ātri un nervozi pārvietoties, bet parasti izvairās no košanas. Zirneklis, ir profesionāla kolekcionāra lepnums. Ļoti interesats kā mājdzīvnieks - ļoti pūkains, aktīvi tīklu audošs liela izmēra (spēj sasniegt 19cm ar kājām) ar fantastisku metālisku zaigojošu krāsojumu, kas maina toni atkarībā no apgaismojuma. Interesanti, ka zirneklim augot, tā ķermeņa krāsojums un pat apmatojums mainās un pilnībā atšķiras, kļūstot lielam - no zaigojoša safīra zilā mazuļiem - līdz violētam, smaragdzaļam un purpursārtam tonim pieaugušajiem. Zirneklis aug visu dzīvi - un nodzīvo līdz pat 14 gadiem, lai gan tēviņi dzīvo mazāk. Tā apkope un uzturēšana prasa niecīgu ieguldījumu. Ļoti piemēroti aizņemtiem cilvēkiem, kas bieži dodas garos izbraukumos, jo bez ēšanas (ar nosacījumu, ka ir ūdens) spēj turēt ļoti ilgi - mazi zirnekļi līdz pāris mēnešiem, bet pieaugušie pat līdz pusgadam un vairāk. Šo zirnekļu suga atzīta par skaistāko putnuzirnekļu sugu Pasaulē pēc British Tarantula Society 2014th un American Taranula Society nodēvējis šos par “living gem brooch” jeb “dzīvā dārgakmeņu broša”, un tiešām tā zirneklis arī izskatās!

APRŪPE

Lai uzturētu Avikulārijas ir jāzina pāris knifi, kas raksturīgi tieši šīs sugas pārstāvjiem - laba ventilācija, sabalansēts mitruma līmenis terārijā un enkurpunkti.

Ventilācija

Ventilācija ir pamatatslēga Avikulāriju turēšanā. Tās nomirs terārijos ar sliktu ventilāciju. Kā piemēram - parasti terārija divu pretējo vertikālo sienu augšpusē veidoju 20 caurums (5 rindas, 4 kolonnas) vienā plaknē un 20 caurumus pretējā, tādējādi veidojas šķērsventilācija. Pārāk liela ventilācija ļoti ātri izsusinās terāriju un terārijā kļūs par sausu.

Mitrums

Mitrums - terārijs nedrīkst būt pārāk mitrs, tai pašā laikā nedrīkst būt pilnībā sauss. Parasti ieleju nedaudz ūdeni apmēram 10-15% no substrāta daudzuma kādā terārija stūrī uz substrāta. Nākošajā mitrināšanas reizē stūri mainu, lai neveidotos pelējums no pārliekas viena stūra pārmitrināšanas. Galvenais nosacījums ir : Avikulārijām VIENMĒR ir jābūt pieejamam traukam ar ūdeni. Nav būtiski vai tas ir piestiprināts pie terārija augšpusē vai atrodas uz zemes.

Enkurpunkti

Enkurpunkti noteikti nav primārā lieta, lai uzturētu Avikulāriju, taču tie palīdz zirneklim uzsākt savas mājas būvniecību uz neabrazīvajām terārija sienām. Avikulārijas veido savu mājvietu kā "tīkla zeķi" terārija augšpusē. Ņemot vērā, ka mājokli zirneklis veido pats, tad parasti ar karstās līmes palīdzību, izvietojot pāris punktiņus pa perimetru, lai zirneklis varētu sākt veidot tīklu. Par enkurpunktiem var kalpot arī korķa koka tuneļi, neorganiskas vielas, kā salmiņi, vai kas citas, ko būs iespēja novietot tuvāk terārija augšpusei.

KOPŠANA

Iesācējiem
TipsKāpelējošs
TemperamentsMiermīlīgs
Kustības ātrumsĀtrs
ReģionsGvadalupe, Martinika un Mazās Antiļu salas
Temperatūra20 - 27 °C
Mitruma līmenis70 - 80 %
TerārijsVertikāls terārijs ar vertikālu paslēpni, izdekorēts ar makslīgajiem vai dabīgajiem augiem
SubstrātsKokosriekstu šķiedras substrāts
Substrāta daudzums2 cm substrāts zirneklēniem, 5 cm pusaudžiem un pieaugušajiem
BarošanaPrusaku mazuļi zirneklēniem. 2 lieli vai 4 vidēja izmēra prusaki pusaudžiem un pieaugušajiem 1x nedēļa.
Potenciālais izmērs15 cm
Mūsu kontakti jautājumiemE-MAIL: [email protected] ; MOB: 24771717 ; FB: @spiderzone.lv ; YT: spiderzonelv