Vecās pasaules tarantuli

JP - jaunās pasaules tarantuli sastopami visā Amerikas kontinentā.

VP - vecās pasaules tarantuli sastopami Āfrikā, Āzijā, Eiropā, Austrālijā.

JP

Jaunās pasaules tarantuli kustās lēnāk nekā vecās pasaules tarantuli. Jaunās pasaules tarantulu temperments ir mierīgāks, lielākā daļa iztraucēti atkāpsies vai bēgs.

Jaunās pasaules tarantulu galvenā atšķirība ir, ka tiem ir niezošo matiņu aizsargmehānisms. Niezošie matiņi ir izvietoti uz to vēdera, parasti, kad sabīstās, jaunās pasaules tarantuli met niezošos matiņus kasot tos ar pakaļkājām. Matiņi uz mērķi lido precīzi - gluži kā mikroskopiskas harpūnas. Tie mēdz īslaicīgi ātri pārvietoties, lai izvairītos no ienaidnieka un, protams, tie var arī kost ar saviem ilkņiem. Neskatoties uz to, ka košanu kā pašaizsardzību jaunās pasaules tarantuli izmanto retāk, netiek izslēgts fakts, ka viņi to nedarīs.

Niezošie matiņi

Niezošie matiņi

VP

Vecās pasaules tarantulu ātrums ir iespaidīgs tie burtiski teleportējās! Tie ir daudz agresīvāki un visticamākais aizstāvēs savu mitekli uzbrūkot un kožot, jo daba nav radījusi citus aizsardzības mehānismus, kā jaunās pasaules tarantuliem - niezošie matiņi. To izturēšanās un attieksme kardināli atšķirās no jaunās pasaules tarantuliem.

Lielākā daļa VP tarantuli savu aizsardzību izrāda nostājoties draudu pozā, rādot savus ilkņus un kožot. Tie pacels arī savas priekšējās kājas un kā brīdinājuma zīmi ar tām sitīs pa zemi. Daļa VP ne tikai aizstāvēsies, bet arī uzbruks.

Draudu poza

Draudu poza

TARANTULA INDE

Lielākajai daļai tarantulu indes nav veikti izmeklējumi uz tās iedarbīgumu. Pēc pieejamās informācijas no cilvēkiem, kas ir sakosti var secināt ka VP inde ir daudz spēcīgāka un iedarbīgāka par JP tarantulu indi. Ar jebkuru tarantulu ir jāizturās piesardzīgi neatkarīgi no tā sugas vai dzīvojošā reģiona.


INFORMĀCIJA PAR PUTNU ZIRNEKĻU SUGĀM

Pirms iegādājaties jebkuru tarantulu it sevišķi VP pārliecinies, ka esi ieguvis pietiekami daudz informāciju ne tikai par to turēšanu, bet arī par sugas īpatnībām un to uzvedību. Vairāk par sugu īpatnībām uzzināsi lapā Sugu aprūpe.


KOLEKCIJAS PAPLAŠINĀŠANA

Iegādājoties un atpakojot jaunu VP tarantulu ir jābūt gatavam uz visu, pat ja tas ir tikai zirneklēns. Labākais atpakošanas veids ir to darīt uz gīdas, vietā kur vēlams apkārt nav nekā, kur zirneklis varētu ielīst vai palīst apakšā. Ja nu gadījumā zirneklis dodas brīvgaitā jau iepriekš jāparūpējās, lai pa rokai ir ķeršanas trauciņš un kartona gabals, ko palikt tam apakšā, kad zirneklis būs noķerts ar trauciņu. Gadījumā ja tarantuls uzvedas mierīgi, kad tiek atvērts iegādātais iepakojums, ievietojiet tarantulu ar visu iepakojumu tā jaunajā mājvietā, pēc kāda laika, kad tas izlīdīs ārā no tā, izņemiet iegādes iepakojumu no jaunā terārija. Šis ir mierīgākais veids kā lieki nesatraukt sevi un tarantulu jau pašā sākumā.


PIEAUGUŠU TARANTULU VAI ZIRNEKLĒNU

Sākotnēji ir ieteicams iegādāties VP zirneklēnu, lai saprastu kādi tie ir un izprastu kā par tiem ir jārūpējās. Sabijies VP zirneklēns visticamākais no jums mēģinās bēgt nevis stāties jums pretī. Iegādājoties lielu vecās pasaules tarantulu un atpakojot to visticamāk, ka jums pretī stāsies liels, nokaitināts zirneklis, kurš darīš visu, lai tiktu no jums vaļā: rādīs ilkņus, cels kājas, šņāks (vecās pasaules tarantuli var arī šņākt), tas nemēģinās bēgt, drīzāk uzbruks. Iegādājoties zirneklēnu jūs sapratīsiet ar ko jums ir darīšana, novērosiet kā tas aug. Ņemot vērā VP tarantulu tempermentu un agresivitāti arī apetīte tiem ir vairāk nekā ļoti laba, līdz ar to tie arī augs daudz ātrāk nekā jaunās pasaules tarantuli.


VECĀS PASAULES TARANTULA TURĒŠANA MĀJĀS

Ja esi jaunāks par 18 gadiem noteikti pirms VP tarantula iegādes konsultējies ar cilvēkiem ar kuriem dzīvo kopā, tev vajadzētu informēt, ka mājās būs agresīvs un indīgs zirneklis. Galvenais šajā hobijā ir informācija ne tikai priekš sevis, bet arī priekš mājniekiem, kuri var nonākt kontaktā ar tarantulu. Ja iegādājaties VP tarantulu pārliecinieties, arī par apkārtējo drošību it sevišķi ja jums ir bērni vai citi mājdzīvnieki. Terāriju novietojiet tur kur to nav viegli apgāzt vai izkustināt, ieteicams būt turēt terāriju aizslēgtu.

Gūstot informāciju par vecās pasaules tarantuliem šķiet, ka jūs mājās iegādājaties briesmoni, kuŗš noteikti vēlās izkļūt no būra un kādu apēst, bet tā pilnībā noteikti nav. Vecās pasaules tarantuli nav agresīvi, bet gan aizsargājoši, tie ir teritoriāli un gatavi cīnīties par savu teritoriju. Galvenais ir cienīt tos un dot tiem nepieciešamo vietu. JP tarantuli met matus, kad aizstāvās, VP tarantuli izmanto ilkņus, jo tiem nav cita aizsardzības mehānisma. Aizsardzības poza, kuru tie ieņem, kad atveriet to terāriju ir tikai tāpēc, ka jūs atrodieties viņu teritorijā. Jebkurš tarantuls ir jāizprot un jāciena.

Ar tarantuliem vieglāk ir nedarīt nekā darīt. Terārija tīrīšana vai tarantula pārlikšana jaunā mājvietā piespiedu kārtā nevienam par labu nenāks. Nevajag  mēģināt to izmakšķerēt no paslēpņa ja tas to nevēlās, ja tarantuls nav labā garastāvoklī, rāda jums zobus un izrāda agresiju vienkārši pagaidiet citu dienu un mēģiniet vēlreiz.


PAREIZĀ VIDE TERĀRIJĀ

Pareiza vides sagatavošana VP tarantulam ir ļoti svarīģa. Jo tuvāk vide terārijā atgādinās tā dabisko vidi, jo mierīgāks un laimīgāks būs tarantuls. Līdzīgi ir arī ar JP tarantuliem, nervozi tie kļūst agresīvi un met matus. Pirms veidot kādu terāriju jāuzzin tarantula klases un sugas īpatnības, vēlams painteresēties arī par to kā tas dzīvo dabā.

VECĀS PASAULES TARANTULU MĪNUSI

Cilvēki bieži vien atsakās iegādāties vecās pasaules tarantulus, jo tie mēdz ierakties, izveidot savu alu, sēdēt tajā un nenākt laukā. Taču, kad tie netiek ilgāku laiku baroti tie sēdēs pie alas ieejas, kājas izliekot ārpus alas, un gaidīs laupījumu. Barojot to jūs variet neiemest barību tieši alā bet gan atstāt ārā, lai paskraida, šādi zivilinot zirnekli mieloties ārpus alas. Reizēm tie paši izlīdīs no alas un pastaigāsies pa terāriju, tieši šādu mirkļu dēļ ir vērts turēt vecās pasaules tarantulu.

Tarantuls gaida barību

Tarantuls gaida barību

VECĀS PASAULES TARANTULS

Tarantulu hobijs ir ļoti attīstījies un visā pasaulē ir pieejamas ļoti daudz un dažādas vecās pasaules tarantulu sugas. Tie ir mazi, lieli, krāsaini, kāpelējoši un alotāji, citi prot pat veidot slazdus. Un, protams, ir pieejamas sugas, kas nav tik kanibālistiskas starp savējiem un spēj dzīvot kopā komunāli.


IETEICAMĀS IESĀCĒJU VECĀS PASAULES SUGAS

1. Pterinochilus lugardi (Ft. Hall Baboon)

2. Idiothele mira (Blue Foot Baboon)

3. Poecilotheria metallica (Sapphire Ornamental)

4. Poecilotheria regalis (Indian Ornamental)

5. Poecilotheria striata (Mysore Ornamental)


Vairāk par komunālajiem tarantuliem uzzināsiet sadaļā Komunālās sugas.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.